Mis on Kuldnõel? / What is the Golden Needle?

kuldnõela logo

Kuldnõel – Eesti ihaldatuim moedisaini auhind – antakse silmapaistvale moedisainerile või kaubamärgile loomingulise järjepidevuse eest vähemalt viie viimase aasta vaates, pidades silmas kollektsioonide kvaliteeti ja funktsionaalsust, ajakohasust ja ilu, müügiedu ja ekspordivõimekust. Hõbenõel antakse välja viimase aasta meeldejäävama panuse eest meie moeellu – see on auhind julge pealehakkamise, erakordse ettevõtlikkuse, särava idee ja energilise teostuse eest.

 

Kuldnõela žürii 2016: Maile Grünberg, Piret Puppart, Kristi Pärn-Valdoja, Edward Köster, Urmas Väljaots, Filippo Caroti ja Aljona Eesmaa.

What is the Golden Needle?

The coveted fashion design award Golden Needle is presented to an outstanding fashion designer or brand for consistency in creation during at least for last five years. The quality, functionality, beauty and contemporaneity of collections, also success in business and export are also taken into consideration.

The Silver Needle is presented for last year’s most memorable contribution to Estonian fashion design – this is the award for bold beginnings, exceptional enterprises, bright ideas and remarkable achievements.

 

Golden Needle award jury in 2016: Maile Grünberg, Piret Puppart, Kristi Pärn-Valdoja, Edward Köster, Urmas Väljaots, Filippo Caroti and Aljona Eesmaa.

 

Auhinnad

Kuldnõela kõrvale astus 2013. aastal uus auhind – Hõbenõel.

Lisaks Kuldnõelale ja Hõbenõelale on välja antud ka teisi auhindasid. 2009. , 2010. ja 2014 aastal otsustas Kuldnõela žürii välja anda ka auhinna Moemootor, tunnustamaks ka neid Eesti moemaailma esindajaid, kes lisaks erialasele tegevusele on aktiivsed Eesti moemaailma eestkõnelejad nii Eestis kui ka väljaspool. 2009. aasta Moemootori auhinna pälvis Reet Aus, 2010. aastal fotograaf Filippo Caroti ja 2014 Tanel Veenre.

Kuldnõela, Hõbenõela, Väikese Nõela ja Moemootori auhindade autor on metallikunstnik Jaanus Valt.