PRESSITEADE/PRESS RELEASE 16.02.2017

Tallinn Fashion Week avab märtsikuus moekevade

…please scroll down for English version…

Pressiteade 16.02.2017

Eesti suurim moesündmus Tallinn Fashion Week naaseb märtsikuus ning leiab seejuures aset juba kaheteistkümnendat korda. Ühes kevadise Tallinn Fashion Weekiga annavad moekevadele avalöögi 14 disainerit ja brändi, kes esitlevad ürituse raames oma kõige värskemaid kollektsioone.

Juba teist aastat järjest toimub Tallinn Fashion Week kaks korda aastas ning esitleb kodumaisete moedisainerite uusimat loomingut nii sügisel kui ka kevadel. Sel kevadel tervitab Tallinn Fashion Week moesõpru 15.-17. märtsil ning moenädala ametlikuks toimumispaigaks on Hilton Tallinn Park hotelli konverentsikeskus.

“Meil on ääretult hea meel, et huvi kodumaise moeloomingu vastu on niivõrd suur ja üha kasvav. Tänu sellele saamegi kohaliku moeparemiku kaks korda aastas lavale tuua ning üheskoos siinsele disainile kaasa elada,” kommenteerib ürituse peakorraldaja Anu Kikas seekordset Tallinn Fashion Weeki. “Sel kevadel leiab Tallinn Fashion Week aga aset Hilton Tallinn Park hotellis, mis on uusim ja mugavaim asukoht nii disaineritele kui ka moepublikule,” lisab ta.

Kaheteistkümnendal Tallinn Fashion Weekil astub üles 14 disainerit ja brändi, tuues moenädalale kokku Eesti moedisaini vaieldamatu paremiku. Moenädalale annab 15. märtsil avalöögi kunsti ja moodi ühendav rõivabränd Wear-Arts ning sellele järgnevad 16. ja 17. märtsil Kaidi Kuur, Mammu Couture, Year by Raivo Holm, Diana Denissova, Iris Janvier, Monton, Diana Arno, Triinu Pungits ja Embassy of Fashion ühes oma võrratute disaineritega. Lisaks eelnevalt nimetatud moeloojatele ning brändidele astub TFW raames üles ka juveelipood Goldtime, kes toob moepublikuni värsked ja kaunid nopped Eesti ehtedisaini maailmast.

Sel aastal on aga esmakordselt võimalik mitmete moedisainerite loomingut ka n-ö otse lavalt osta, sest Tallinn Fashion Week teeb koostööd peagi avatava veebimüügi keskkonnaga Pre-o-Porter, mis võimaldab tellida disainerite kõige uuemaid rõivaid enne nende ametlikku tootmist. Pre-o-Porteri platvorm annab moesõpradele võimaluse rääkida kaasa trendide arengus, suunata poodide tootevalikut ning soetada Eesti moedisainerite tipploomingut enne, kui see kauplustesse müügile jõuab. Pre-o-Porter paiskab disainerite tooteid müügile tavapärasest soodsama hinnaga ning ostja saab enda tellitud eseme kätte ühe kuu jooksul. Lisaks aitab antud ettetellimise süsteem vältida liigset tootmist, sest nii ei lähe valmistamisele tooted, mis tulevikus seisma jääksid.

Tallinn Fashion Weeki piletid jõuavad müügile 1. märtsil ning on saadaval nii Piletilevis kui ka üritusel kohapeal. Kevadise moenädala toimumisele aitavad kaasa Peugeot, Oriflame, Embassy of Champagne, Goldtime, RGB, Kevin.Murphy, Magnum ja World Class.

Tallinn Fashion Weeki ametlik meediapartner on Eesti Meedia.

TFW põhiprogramm

Kolmapäev 15.märts
19.00 Wear-Arts (moekeskuses Defitsiit, Koidu 122)
Neljapäev 16.märts
18.00 Kaidi Kuur, Mammu Couture
19.30 Year by Raivo Holm, Diana Denissova
21.00 Iris Janvier
Reede 17.märts
18.00 Monton
19.30 Diana Arno; Goldtime: Eesti ehte disainisümfoonia
21.00 Triinu Pungits, Embassy of Fashion

Lisainfo:
estonianfashion.eu
press@estonianfashion.eu

Fotomaterjal:
http://bit.ly/2ksAerl

Britta Talving, TFW PR-juht
britta.talving@gmail.com

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
anu@lfashion.ee


Tallinn Fashion Week returns in March

Press release 28.02.2017

Estonia’s biggest fashion event Tallinn Fashion Week returns in spring and takes place on 15-17 of March at Hilton Tallinn Park Hotel. The spring edition of Tallinn Fashion Week brings 14 different Estonian designers and brands to the stage and celebrates Estonian fashion for the twelfth time in a row.

In 2016, Tallinn Fashion Week celebrated its 10th anniversary and following the successful fashion weeks last spring and autumn, TFW returns on 15th of March with three days full of Estonian fashion. The location for the twelfth Tallinn Fashion Week is Hilton Tallinn Park hotel, the newest hotel and most glamorous venue in Tallinn.

“We’re truly happy that there’s continuous and ever-growing interest towards Estonian fashion. This is why we’re able to bring Estonian fashion to the spotlight twice a year and celebrate Tallinn Fashion Week for the twelfth time in a row,” says Anu Kikas, the Head of Tallinn Fashion Week.

The designers and fashion brands showcasing their latest collections during this spring’s fashion week are Wear-Arts, Kaidi Kuur, Mammu Couture, Year by Raivo Holm, Diana Denissova, Iris Janvier, Monton, Diana Arno, Triinu Pungits and Embassy of Fashion (Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann, Riina Põldroos). In addition to them, an Estonian jewelry chain Goldtime will also hold a show during TFW, introducing the newest collections from the best Estonian jewelry designers.

Tallinn Fashion Week’s ticket sale will begin tomorrow, March 1, and the tickets will be available both in Piletilevi and at the venue. TFW is sponsored by Peugeot, Oriflame, Embassy of Champagne, Goldtime, RGB, Kevin.Murphy, Magnum and World Class.

Tallinn Fashion Week’s official media partner is Eesti Meedia.

TFW programme

Wednesday 15.03
19.00 Wear-Arts (show takes place at Defitsiit, Koidu 122)
Thursday 16.03
18.00 Kaidi Kuur, Mammu Couture
19.30 Year by Raivo Holm, Diana Denissova
21.00 Iris Janvier
Friday 17.03
18.00 Monton
19.30 Diana Arno; Goldtime: the symphony of Estonian jewelry design
21.00 Triinu Pungits, Embassy of Fashion

Additional information:
estonianfashion.eu
press@estonianfashion.eu

Press accreditation:
http://bit.ly/2m6xW0W

Photos:
http://bit.ly/2ksAerl

Britta Talving, TFW PR Manager
britta.talving@gmail.com

Anu Kikas, Head of TFW
anu@lfashion.ee